Devam Ediyor
True Detective

Genel Bakış

Bir Amerikan yapımı dedektif dizisi, hem yasal hem de kanun dışı içerikli kişisel ve profesyonel sırların açığa çıktığı sorguları gözler önüne serer. Polisiye severleri, Dedektif Rust Cohle ve Martin Hart ikilisinin maceralarını izlemeye davet ediyoruz.

Bu dizi özeti Berlin tarafından oluşturuldu.
Türü: Dram, Gizem, Polisiye, Suç
Ülke
US
Süre
60 dk
Takipçiler
3912
IMDb Puanı
9.0
Yapım Yılı
2014
Fragman
OFFICIAL TRAILER
True Detective fragmanını izle
2014
@cashfb
1 hafta önce

The 24'e tekrar başlayacaktım bunu izlemediğim için başlıyorum umarım yarıda bırakmam

ocki
ocki
2 hafta önce

👍🏻

atanamamış ziyagil
atanamamış ziyagil
1 ay önce

başlayalım bakalım

@arthurmorganv
1 ay önce

bu ilk sezon neydi öyle aq üzerinden Zaman geçsin tekrar başlayacam

@canbon
1 ay önce

hala ilk sezona yaklaşamasa da bu sezon da fena değildi.

221B
221B
1 ay önce

çok bilindik bir konu daha deyip çıkacakken imdb gördüm 9 ne ya

AIgın Emir
AIgın Emir
2 ay önce

4. sezon iyiydi. Favorim diyemem ama izletti öncekiler gibi.

@ziyaalp52
2 ay önce

4. sezon bence çöp dark havası vermeye çlışmışlar ama finalde görüyoruzki adamları toplu şekilde buz fırtınasının ortasında bırakmışlar cinayeti çözceklerine mistik bilimkurgu bir hava katmışlar ben beğenmedim açıkçası ileri sara sara izledim 5 dk da bitti

B7
B7
3 ay önce

Dizi genel itibariyle güzel. Her sezon farklı oyuncular, farklı bir konu... İlk sezonun havası aslında Rust sayesinde bir başka. Onun dışında 2. sezon da 3. sezon da gayet güzeldi. 3. sezonu gömenler muhtemelen daha durağan olduğu için beğenmediler.

@dozdoz
4 ay önce

ilk sezon muhteşem.İkinci sezon çok iyi.üçüncü sezon vasat.dördüncü sezonu izlemedim henüz.

@redcoraldiver
5 ay önce

Neden arama bolumune dizi ya da film adı yazdıgımızda ve entera bastığımızda hiçbir sey olmuyor acaba?

kahlan amnell
kahlan amnell
5 ay önce

ya dizi yada film yoktur yada büyük harf küçük harf uyumu vardır

@elify33
5 ay önce

Bence çok iyiydi. Hiç beklemediğim şekilde bitti. Ama aklıma takılan şey o dil olayı. O dili kim koparmış oraya koymuş?

MC
MC
5 ay önce

İlk Sezonun mükemmel performansına en çok yaklaşabilen 4. sezon olmuş. Gerek oyunculuklar gerek konu ve işleniş gayet kaliteli. Önceden ana karakterleri birkaç istisna hariç tamamen erkek seçtikleri için eleştiri almış olmalılar ki son sezonu tamamen kötü erkeklere karşı kadın dayanışması üzerine kurmuşlar. Gözümüze gereksiz fazla derecede sokulan feminizm ve lgbt unsurları artık sektörün normali haline geldi, yapımcılar ve senaristler de buna uymak zorunda kalıyor. (Kafasında yoksa bile eklemesi gerekiyor) Ancak çok kaliteli yapım, kesinlikle tavsiye edilir.

Tahir Toprak
Tahir Toprak
5 ay önce

Sakin kafa, huzurlu ortamda izlenirse her bölümü iyi bir film tadında. Mutlaka izleyin.

fatih1334
fatih1334
5 ay önce

bana göre sezonların en iyisi ilk sezondu çünkü muzzam bir kadro var seneryosuda güzel ikinc sezonda yine sağlam kadroya sahip seneryida güzel ama 3.sezon çok ağır ve sizi çok heycanlandırmicak türden bir sezon izlemesenizde olur 4.sezon gayet iyi daha çok gerilim istiyenler için birebir kısacası 1-2-4 sezonlarını izleyin 3 zaman kaybo

@gokgirsinkizil
5 ay önce

bence en saglam sezon bu olmuş. saçma sapan bitirmezler umarım.

Ismail Yenice Ertunca
Ismail Yenice Ertunca
5 ay önce

4. sezon cok zor geciyor herkez aklini kacirmiş depresif,olmayan seyleri gorup herkez normal davraniyor akil hastanesinin uzerine - 20 de kar yağiyor guzelim manzaranin icine etmisler off 1 sezon olağanustuydu 3 te cok guzel ama burasi patlamis insani deli ediyor.

Roxy1N
Roxy1N
6 ay önce

ilk sezon güzel di izlenir bir dizi bence diger 3 sezonu izlemedim ama ilk sezonu izlemeye değer

hakan..
hakan..
6 ay önce

İLK SEZON AĞIRDAN İLERLEDİ BOL ALKOL BOL SİGARA BOL BOL UYUŞTURUCU ALDIKLARINDAN MI Kİ 😏

@evrenperol
6 ay önce

kasabanın suyuna biri lsd karıştrmış sanırım alayı pilot(son sezon)

@evrenperol
6 ay önce

ilk sezonda amma içtiler burda izlerkn kafam iyi oldu

@aynartdes3
6 ay önce

iyi guzel hoş ama o kadar yavas tempolu ki izlerken uyuyasim geliyor

@gabriel18
6 ay önce

😍

Mary Alive
Mary Alive
6 ay önce

Nasıl? izlenir mi?

Ardaaa
Ardaaa
6 ay önce

izlenir

Critic
Critic
6 ay önce

"True Detective"in önceki sezonları doğaüstü unsurlarla oynamış, dünyada ölümlülerin sınıflandırmasına meydan okuyan bir kötülüğün olduğu fikriyle flört edilmişti, ancak hiçbiri mükemmel 6 bölümlük "True Detective" gibi neredeyse İncil'deki korku atmosferine yaslanmamıştı. : Gece Ülkesi.” Cinayet, kadın düşmanlığı, ırkçılık, istismar döngüleri ve muhtemelen HP Lovecraft'tan bir şeyler üzerine büyüleyici bir çalışma olan "Gece Ülkesi" sizi sarsacak. Sadece yakın bir şiddet tonunu sürdürmekle kalmıyor, aynı zamanda güneşin aylarca doğmadığı ve karanlığın içinde gelişen şeyleri gizlediği bu sonsuz gece diyarında dünya çatlayıp bu karakterleri basitçe yutabilecekmiş gibi hissettiriyor. . Basitçe çarpıcı bir çift merkezi performans, keskin yazı ve sürekli olarak başarılı bir yönetmenlik ile bu bir başarıdır.


Yönetmen Issa Lopez (“ Kaplanlar Korkmaz ”) “Gece Ülkesi”nde katı, şiddetli gerçekçilik ile unutulmaz gerçeküstü vizyonlar arasında geçiş yapan bir vizyon yarattı. Vanity Fair'e şunları söyleyerek, geleneksel "True Detective" sezonunun ayna görüntüsünü istediğini söyledi : "True Detective'in erkek olduğu ve terli olduğu, Night Country'nin soğuk ve karanlık olduğu ve kadın olduğu." Görev tamamlandı. Bu, İzlanda'da çekilen ve güneşin Aralık ayında battığı ve aylarca bir daha doğmadığı Ennis, Alaska'da uygarlığın sınırında geçen, iliklerinize kadar ürperten bir gösteri. Ennis'teki karanlığın içinde çoğu insan yapımı, ama bazıları da insanlıktan çok daha yaşlı görünen korkunç şeyler var. Rust Cohle'un ilk sezonun sonundaki ünlü sözü "Işık kazanıyor". “Gece Ülkesi”nde ışığı görmek zor.


Bu karanlıkta kararsız yol göstericimiz, Jodie Foster'ın buz gibi bir mükemmellikle canlandırdığı Liz Danvers'tır . Bize bu işi başarmış en iyilerden biri olduğunu hatırlatan Foster, Danvers'ın kurgunun en dikkate değer suç çözücülerinden biri olan Clarice Starling'i ilk bölümlerde hatırlayacağını biliyor; Potansiyel olarak tehdit edici bir konuma el feneri tutar ama Liz kendi karakterine dönüşür. Foster, adaleti bulmaya kararlı ama bunun ne kadar nadiren gerçekleştiğini ve bu gerçekleştiğinde ne kadar az tatmin sağlayabileceğini bilecek kadar alaycı bir insanı yakalıyor. Liz, şimdiye kadar geçtiği köprülerin çoğunu yaktı; bu durum, toprak hakları ve yerlilerin temsili konusunda güvenliğini tehlikeye atacak şekilde kavgalara karışan üvey kızı ( Isabella Star LaBlanc ) da dahil olmak üzere şehirdeki çoğu insanın hoşlanmadığı bir durumdu. Ona hayran olan tek kişi Peter (Finn Bennett) adında yeni bir polistir; Evde acı bir babanın ( John Hawkes ) dramı var .


"Gece Ülkesi"nin dehşeti, Alaska tundrasındaki, akıl almaz bir kabusa sahne olan bir araştırma tesisinde başlıyor. Bilim adamları kaybolur ve çoğu çıplak ve gerçeküstü bir tablodan çıkmış bir şey şeklinde donmuş halde bulunmadan önce, üste korkunç bir şey olduğuna dair işaretler vardır (yerdeki insan dili gibi). Burada ne oldu? İnsan mıydı yoksa doğaüstü bir şey miydi? Liz ve Evangeline Navarro adında yerel bir polisi ( Catch the Fair One'dan Kali Reis , onun gelecek yıllarda hesaba katılması gereken bir oyuncu olacağını kanıtlıyor) getiriyor ; bu iki kişi, her iki gerilime de yol açan karanlık bir geçmişi paylaşıyor. ve birlik. Birbirlerini bir daha asla görmek istememelerine neden olan ama aynı zamanda onları da bağlayan türden berbat bir geceye dahil olmuşlardı.


“Daha önce neydin Rose?” Evangeline dördüncü bölümde Fiona Shaw'un yerinden edilmiş karakterine bu soruyu soruyor. Özellikle Rose'un Alaska'ya kaçtığı geçmişle ilgili ama aynı zamanda herkesin ya kaçtığı ya da daha önce ne olduğunu unutmaya çalıştığı bu gösterinin dokusuna da dayanıyor. Bulunduğu yerdeki hayaletlerin ve karakterlerinin kaçmaya çalıştıkları hayaletlerin kelimenin tam anlamıyla peşini bırakmadığı, korkuya önceki sezonlardan daha fazla yaklaştığı bir dizi. Ayrıca Lopez ve ekibinin, sezonun Noel ışıklarını, farları, bar ışıklarını vb. gördüklerimiz ve hayal ettiklerimizle oyun oynayacak şekilde kullanarak inanılmaz bir ışık ve gölge duygusuyla gerilim filmlerini çekmelerine yardımcı oluyor.

Sonuçta, bozulmadan, elbette bu bölgenin ve halkının gerçek dehşetlerinin çoğu insanın zayıflığından, açgözlülüğünden, güvensizliğinden ve zulmünden kaynaklanmaktadır. “True Detective”in sezonlarını birbirine bağlayan bir şey varsa o da insanlığın karanlık tarafına karşı savaşmanın giderek zorlaştığı duygusudur. Lopez ve yazarları, ipuçlarının kararlı yoğunluğuna, ışığın hala kazandığını düşünmemize yetecek kadar umut aşılıyor. Ancak mücadele giderek kızışıyor.

Tugkan Gönültaş
Tugkan Gönültaş
6 ay önce

10 il içində niyə 4 sezon? Niyə 5 il çəkimlər dayanıb?

@furkangul42
6 ay önce

dayı onu boşver izlenir mi izlenmez mi?

ENYM
ENYM
6 ay önce

abi 1. sezon oyunculuk çok çok iyiydi ondan sonrasını getiremedim bir türlü

Apocalypce2
Apocalypce2
6 ay önce

True Detective, 10 yaşında.

@joker2020
8 ay önce

Bu dizi 4 5 yılda bir toplanıp çektikleri için baya zamansız bi şey olacak demedi demeyin

tearsoftheclouds
tearsoftheclouds
9 ay önce

Sürekli aksiyon arıyorsanız sıkıcı gelebilir. Ben her sozunun hikayesini beğendim çok güzel işlenmiş. ( Favorilerim 1. ve 3. sozun 😀 )

@lenaurbanski
1 yıl önce

İlk sezon çıtayı o kadar yükseltti ki diğer sezonları yarım bırakmak zorunda kaldım

@xman525
1 yıl önce

1 sezon efsane bazı bölümleri film tadında bazı bölümleri icin cok rahat film yapılabilir.

h0norcan
h0norcan
1 yıl önce

1. sezondan sonra oyuncular ve karakterler değişiyor 1 sezon izleyin bırakın kafi. Aynı havayı alacağınızı sanmıyorum

I feel fantastic
I feel fantastic
1 yıl önce

başlayalım bakalım

İtlikserserilik
İtlikserserilik
1 yıl önce

1.sezon çok güzeldi gerisini çok övmemişler aklımda güzel barınsın diye izlemicem galiba

I feel fantastic
I feel fantastic
1 yıl önce

Ehehe ben de öyle yaptım

Second Tab
Yukarı Çık